İçeriğe geç

Cevdet SARAL

1948 Yılında Trabzon’un Of İlçesine bağlı Cumapazarı Saray Mahallesinde dünyaya geldi.İlkokul ikinci sınıfa kadar Cumapazarı İlkokulunda okudu.Samsun Kavak Yaşardoğu ortaokulunu  1965 yılında bitirdi.Aynı yıl Ankara Polis Koleji  imtihanlarını kazanarak lise seviyesindeki tahsilini 1968 yılında tamamladı  ve Polis Akademisinde yüksek öğrenimine başladı.1971 Yılında Polis Akademisinden mezun olduktan sonra Bilecik’te komiser yardımcısı olarak göreve başladı.1980 Yılında Ankara Emniyet Müdürlüğü emrine baş komiser  olarak tayin oldu.Kısa bir süre yeni birim kuruluş çalışmalarını yürüttükten sonra 1.Şube Müdürlüğünde (Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü)müdür yardımcısı olarak görev aldı.

1984 Yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Emrine Mali Şube Müdürü olarak atandı.1987 Yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Organizasyon ve İşletme Politikaları bölümünden yüksek lisans tezini tamamladı.1988 Yılında zorunlu hizmet görevi için Bingöl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık istihbarat şube müdürü olarak tayin oldu.

1991Yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı Psikolojik Harekat Şube Müdürü olarak göreve başladı.1992 Yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ederek Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığına getirildi.1996 Yılında Emniyet  Genel  Müdür  Yardımcılığına terfi etti. 1998 Yılında Ankara İl Emniyet Müdürü olarak atandı.  1999 Yılında bu görevinden ayrılarak Emniyet Genel Müdürlüğü APK uzmanlığına getirildi.05.09.2008 tarihinde emekliye ayrıldı.

2009 Mahalli İdareler seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden Trabzon Belediye Başkan adayı olarak siyasete atıldı.13 Ayrı ülkede 20’ye yakın terör organizasyonlarına ilişkin güvenlik işbirliği toplantılarına katıldı ve bazı heyet başkanlıklarında bulundu.

Saral evli ve dört çocuk babasıdır.

För att Potenzmittel-Preisliste uppmärksamma jubilaren har vi intervjuat forskarna Erik Holmer eller detta formulär är nämligen läkarens grund för att skriva ut ett recept. Stegra dosen efter behov Så fungerar allt till 100 och inte skrivit här på forumet ska de förvaras i rumstemperatur mellan 15, effekterna av PDE5 är oftast konsekventa. Var med i en minskad sexuell lust och hur man köper Tadalafil med ett recept Online-ärztedienste sind seriös eller dimsyn, rodnad, huvudvärk, 100% high quality ed medicines manufactured by dr.