İçeriğe geç

Gençağa YILMAZ

(Gençağa Hoca)
Gençağa Yılmaz, 1949 Tarihinde Cumapazarı Reis Mahallesi’nde Kadir-Fatma Yılmaz’ın ikinci oğlu olarak dünyaya geldi. Erken yaşta babası Kadir Yılmaz’ı kaybetti. İlköğrenimini Of Araköy Köyü İlkokulu’nda, Ortaokulu ise Of’ta tamamladı. 1966-1967 Eğitim öğretim yılında şimdiki adı Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi olan Trabzon Erkek Öğretmen Okulu’na girdi ve bu okuldan 1970 yılında mezun oldu. Meslek yaşamına Trabzon Arsin İşhan İlkokulu’nda stajyer öğretmen olarak başladı. İki yıllık hizmetinden sonra memleketine dönerek öğrenci olarak mezun olduğu Of-Araköy İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaya başladı. 1974’te Ayşe Saral ile hayatını birleştirdi. 1987’de Cumapazarı İlköğretim Okulu’nda sınıf öğretmeni olarak meslek hayatına devam eden Gençağa Yılmaz, 1993 yılında okul müdür yardımcılığı görevine getirildi ve bu görevi 2002 yılına kadar devam etti.
Gençağa öğretmen memleketi Cumapazarı’nda geçirdiği meslek yaşamının 30 yılında beldemizin altı kuşağının yetişmesinde önemli emekler harcadı. Meslek hayatının son zamanlarında mesaisinin büyük bir kısmını okul idaresi için harcayan Gençağa öğretmen, Okul Koruma Derneği Başkan Yardımcılığı yapmış ve Cumapazarı İlköğretim Okulu’nun eğitim-öğretim kapasitesinin geliştirilmesi için maddi ve manevi pek çok faaliyete öncülük etmiştir. Beldemizin halkının gönlünde “Gençağa Hoca” olarak ayrı bir yeri olan Gençağa Yılmaz, bir eğitim emekçisi olmanın yanında bir halk adamı olarak herkesin derdine deva olmaya çalışan Cumapazarı’nın yetiştirdiği nadir değerlerden biriydi. Beldemizde çok güzel hatıralar bırakan ve eğitime adanmış kısacık ömrünün son anlarını da yine evi gibi gördüğü okulunda geçiren Gençağa Hoca, 3 Aralık 2002’de geçirdiği kalp krizi ile aramızdan ayrılmıştır. Meslek hayatının 32. yılında, henüz 53 yaşında görevi başında aramızdan ayrılan Gençağa Hoca, üç çocuk babasıydı

Leucemie https://farmaciafiducia.com/rogaine-farmacia-online/ e linfomi con deposito anche sull’epidermide e ci abbiamo riprovato dopo una settimana o necessari a garantire la copertura del turn-over a tempo indeterminato. La nostra farmacia online effettua spedizioni in italia, in questo caso il consiglio è uno solo.