İçeriğe geç

Mesut ÇAKIR

SANATÇI

Mesut Çakır, 1993 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitiminin bir kısmını Of’ta tamamlayıp lisenin son yılını Kocaeli’ de tamamlamıştır. 2012 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bölümünü kazanıp okulunu 2016 Haziran ayında bitirmiştir.

2010 yılından itibaren, özel kurs merkezlerinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nda, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda bağlama, gitar, piyano, flüt enstrümanlarının derslerini ve armoni, müzik teorisi ve solfej dersleri vermektedir. 2012 yılından itibaren sahne hayatına başlamıştır. Farklı şehirlerde konserlerine devam etmektedir. Bunların yanında, söz yazarlığı , beste ve aranjörlük yapmaktadır.
2017 yılında “ Yar-a” adlı, 12 eserden oluşan, Kalan Müzik etiketiyle çıkartmış olduğu bir albümü bulunmaktadır.
2019 yılında Doğan Music Company ( DMC ) ‘ in çıkartmış olduğu “ Karadeniz’e Kalan 4 “ albümünde, aranjörlüğünü de yaptığı “ Kız Nasıl Yürüyosun “ adlı eseri seslendirmiştir.
2019 yılında söz ve müziği Hüseyin Keskinkurt ile beraber yazdığı “ Yandı Gönlüm “ şarkısını single olarak yayınladı.
2019 yılında Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve depremzedeler için “ Zelzele “ isimli şarkıyı, Mesut Çakır, Tuğçe Kandemir, Heijan, Bilal Hancı, Nigar Muharrem, Eylül Öztürk, Ekin Uzunlar, Muti, Pınar Süer, Hüseyin Kemancı [İstanbul Strings], Can Yüce, Nahide Babashli, Volkan Arslan, Ergün Şenlendirici, Eypio, Aysel Yakupoğlu seslendirdi.

Günümüzde, öğretmenlik mesleğine ve sahne hayatına devam etmektedir.