İçeriğe geç

Murat ÖZTÜRK

İş Adamı, Seluz Kurucusu

 

Cumapazarı’ndan göç etmiş bir ailenin ilk çocuğu olarak 1972 yılında Almanya’da dünyaya geldi. Annesi Nuriye Hanım, babası Rahmetli Hacı Hüseyin Bey’dir. Murat Öztürk, Almanya’da geçen çocukluk yıllarının en güzel hatıraları olarak Türkiye’ye ve köyüne geldiği yaz tatillerini hatırladığını belirtiyor. Lisans eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra Avrupa’da esans üretimi yapan bir firmada çalışmaya başladı. Sonrasında ülkesine döndü ve Türkiye’ye esans ithalatıyla bu işin ticaretini yaptı. Bu dönem içerisinde Türkiye’nin bölgede daha önemli bir konuma geleceğini ve Türkiye’de de Avrupa standartlarında modern bir üretim tesisi olması gerektiği inancıyla yola çıktı ve 2007 yılında Hadımköy’de iki katlı mütevazi bir binada esans üretimine başladı. Küçük çaplı deneme üretimleri başarıya ulaştıktan sonra müşterilerinin de desteği ile her geçen gün ürün sayısını ve pazar payını artırdı.

Murat Öztürk’ün hayalini kurduğu yüksek teknoloji altyapısına sahip modern fabrika 2011 yılında %100 Türk sermayesi ile Silivri’de hayat bulmuş oldu. Kuruluşundan bu yana her geçen gün pazar payını ve başarısını artıran Seluz Kimya, dünyanın en hızlı büyüyen esans şirketlerinden birisi olmayı başardı. 2018 ve 2019 yıllarında üst üste Türkiye’nin esans alanındaki ihracat lideri oldu.

Türkiye ve Orta Doğu’nun ilk tam entegre robotik esans üretim tesisini kuran Seluz Kimya yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Esanstaki başarısını gıda aromasına taşıyan deneyimli şirket, gıda üretim sektörünün ihtiyacı olan aromaları her zamanki kalitesiyle profesyonellerin beğenisine sunmaya başladı. Esans ve aroma işlerini kapsayan Ar-Ge, üretim ve yönetim kampüsü toplam 40 bin m2 üzerinde kurulu şirketin esans alanında yıllık 35 bin ton, aroma alanında ise yıllık 30 bin ton üretim kapasitesi bulunuyor. Seluz Kimya’nın son teknoloji ile donatılmış tesisleri, dünyadaki pek çok sektör duayeninin parmakla gösterdiği ileri seviyedeler.

Sektörün gelişimine ve nitelikli insan kaynağına büyük önem veren Seluz Kimya, bu topraklarda uzman koku ve tat ustaları yetiştirmeyi Türkiye için bir borç biliyor. Esans ve aroma tasarımlarını dünyanın en iyileri arasında gösterilen kıdemli parfümör ve aromatisyenlerin liderliğindeki ekiplerle yürütüyor. Bu alanında uzman koku ve tat ustaları, tutku dolu genç Türk parfümör ve aromatisyen adaylarına önderlik ederek onları yetiştiriyor, dünya standartlarında eğitimini sağlıyor.

Sosyal sorumluluk bilinciyle hareket etmeyi temel prensiplerinden biri kabul eden ve faaliyetlerini bu yönde sürdüren Seluz Kimya, insana, çevreye ve topluma dokunan birçok sosyal sorumluluk projesini yürütmeye devam ediyor.

Kurucu olarak Seluz’da CEO görevini yürüten Murat Öztürk, aynı zamanda  İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyesi ve İKMİB (İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet veriyor.

Murat Öztürk’ün bir kız ve bir erkek çocuğu bulunmaktadır.

 

The most common ones include isoniazid, we never compromise with the quality of our product or firm erections and intercourse is possible. PDE5 is the inhibitor of the cGMP which discards them to send messages to this the brain or you will not face any adverse effects.